Data naşterii: 06.02.1965
Locul naşterii: VRANCEA
  Sorina-Luminiţa BUCURAȘ (PLĂCINTĂ)
 
Parlamentar ales in colegiul uninominal 1 din Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal








Istoric activitate parlamentară:
CameraDataStartDataSfarsit
Senat15 Dec 200818 Dec 2012


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală - Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 9.9.2009
Comisia pentru privatizare şi administrarea activelor statului - Membru, de la data de 9.9.2009 până la data de 2.3.2011
Comisia pentru politică externă - Membru, de la data de 28.6.2010 până la data de 4.4.2011

Istoric Comisii comune:
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României - Membru, de la data de 17.2.2009 până la data de 3.6.2011




Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300. Hartă Site
Go to top