Data naşterii: 14.07.1958
Locul naşterii: Bucuresti
  Mircea-Dan GEOANĂ
 
Parlamentar ales in colegiul uninominal 5 din Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Senatori neafiliați grupurilor parlamentare

 Activitate politică:
Înalt Reprezentant al primului-ministru pentru promovarea proiectelor economice strategice și de diplomație publică - de la data de 12.2.2014
 Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Preşedinte, de la data de 29.5.2012







Istoric activitate parlamentară:
CameraDataStartDataSfarsit
Senat13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201218 Dec 2016

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 19.12.2008 până la data de 23.11.2011






Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300. Hartă Site
Go to top