Data naşterii: 05.03.1953
Locul naşterii: Râmnicu Vâlcea, jud. Vâlcea
  Radu Mircea BERCEANU
 
Parlamentar ales in colegiul uninominal 1 din Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Democrat Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal
Biroul permanent:
Vicepreşedinte 4.9.2012

 Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii - Membru, de la data de 8.9.2010







Istoric activitate parlamentară:
CameraDataStartDataSfarsit
Camera Deputaţilor09 Jun 199015 Oct 1992
Camera Deputaţilor16 Oct 199221 Nov 1996
Camera Deputaţilor22 Nov 199610 Dec 2000
Camera Deputaţilor11 Dec 200012 Dec 2004
Senat13 Dec 200414 Apr 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 7.2.2011 până la data de 3.9.2012

Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 8.9.2010





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300. Hartă Site
Go to top