Data naşterii: 14.06.1953
Locul naşterii: Constanţa, Constanţa
  Puiu HAŞOTTI
 
Parlamentar ales in colegiul uninominal 1 din Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal

 Comisii permanente:
Comisia pentru drepturile omului, culte şi minorităţi - Membru, de la data de 19.12.2008







Istoric activitate parlamentară:
CameraDataStartDataSfarsit
Camera Deputaţilor22 Nov 199610 Dec 2000
Camera Deputaţilor11 Dec 200012 Dec 2004
Senat13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201218 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia Românilor de Pretutindeni - Secretar, de la data de 18.5.2011 până la data de 21.5.2012

Istoric Comisii comune:
Comisia Comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru avizarea propunerilor legislative depuse și elaborarea unei propuneri legislative privind alegerea Camerei Deputaților și Senatului - Vicepreşedinte, de la data de 27.3.2012 până la data de 30.4.2012




Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300. Hartă Site
Go to top