Circumscripţie
Colegiu
Localitate
Arteră
Mandate încheiate în sesiunea selectată
Fără poze
*Căutarea după adresă fără selectarea circumscripției electorale va returna rezultate din orice circumscripție electorală, deoarece există situații în care o localitate cu numele sau strada specificată mai sus să se regăsească în mai multe circumscripții electorale.
Legislatura:
Sesiunea:
Camera:
Nume
Prenume
Sex
Născuți în luna
Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita Nasaud Botosani Braila Brasov Bucuresti Ilfov Buzau Calarasi Caras Severin Cluj Constanta Covasna Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Harghita Hunedoara Ialomita Iasi Ilfov Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt Prahova Salaj Satu Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Valcea Vaslui Vrancea


TOŢI
PSD
PNL
UDMR
PC
Indep.
NrNumeleData NașteriiCircumscripțieColegiuPartid
1 Ionel Agrigoroaei 14/04/1968Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi1Indep.
2 Ecaterina Andronescu 07/04/1948Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti6PSD
3 Adrian Anghel 10/08/1958Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României2PSD
4 Cristiana-Irina Anghel 18/12/1959Circumscripţia electorală nr.17 Dolj1PC
5 George-Crin-Laurenţiu Antonescu 21/09/1959Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman2PNL
6 Viorel Arcaş 12/05/1958Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu2PSD
7 Ben-Oni Ardelean 01/09/1975Circumscripţia electorală nr.37 Timiş1PNL
8 Ion Ariton 15/02/1956Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu1PNL
9 Teodor Atanasiu 23/09/1962Circumscripţia electorală nr.01 Alba1PNL
10 Niculae Bădălău 08/12/1960Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu1PSD
11 Leonardo Badea 23/02/1975Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa1PSD
12 Viorel-Riceard Badea 21/06/1968Circumscripţia electorală nr.43 Circumscripţia electorală pentru românii cu domiciliul în afara României1PNL
13 Marius Bălu 04/11/1968Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi1PNL
14 Mircea-Marius Banias 06/03/1966Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa4PC
15 Daniel-Constantin Barbu 21/05/1957Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti5Indep.
16 Tudor Barbu 14/02/1959Circumscripţia electorală nr.20 Gorj1Indep.
17 Trifon Belacurencu 10/01/1953Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea2PSD
18 Neculai Bereanu 03/05/1963Circumscripţia electorală nr.35 Suceava1PSD
19 Biró Rozalia-Ibolya 13/05/1965Circumscripţia electorală nr.05 Bihor1UDMR
20 Vasile Blaga 26/07/1956Circumscripţia electorală nr.37 Timiş3PNL
21 Anca-Daniela Boagiu 30/11/1968Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti4PNL
22 Cătălin Boboc 18/05/1976Circumscripţia electorală nr.09 Brăila2PNL
23 Cristian-Petru Bodea 08/01/1974Circumscripţia electorală nr.05 Bihor2PNL
24 Florian-Dorel Bodog 06/09/1971Circumscripţia electorală nr.05 Bihor4PSD
25 Valeriu-Victor Boeriu 28/05/1954Circumscripţia electorală nr.05 Bihor3PNL
26 Marius-Sorin-Ovidiu Bota 09/08/1969Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş2PSD
27 Dumitru-Marcel Bujor 21/10/1954Circumscripţia electorală nr.04 Bacău4Indep.
28 Octavian-Liviu Bumbu 12/02/1955Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ3Indep.
29 Marin Burlea 08/01/1949Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi5Indep.
30 Florinel Butnaru 07/04/1959Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea1Indep.
31 Ionel-Daniel Butunoi 02/01/1975Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi1PSD
32 Leonard Cadăr 01/07/1965Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ2Indep.
33 Valentin-Gigel Calcan 21/07/1965Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa3PSD
34 Mariana Câmpeanu 01/05/1948Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara3PNL
35 Ioan Chelaru 10/02/1953Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ2PSD
36 Viorel Chiriac 09/10/1962Circumscripţia electorală nr.08 Braşov2PSD
37 Gigi Christian Chiru 01/02/1966Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa4Indep.
38 Tudor-Alexandru Chiuariu 13/07/1976Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi2PNL
39 Laurenţiu Florian Coca 19/10/1960Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea1PSD
40 Florin Constantinescu 24/04/1956Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi3PSD
41 Alexandru Cordoş 01/07/1962Circumscripţia electorală nr.13 Cluj4PSD
42 Titus Corlăţean 11/01/1968Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti1PSD
43 Marius Coste 30/04/1964Circumscripţia electorală nr.08 Braşov1Indep.
44 Mihnea-Cosmin Costoiu 02/03/1972Circumscripţia electorală nr.20 Gorj2PSD
45 Marin Adrănel Cotescu 09/07/1953Circumscripţia electorală nr.40 Vâlcea3PNL
46 Gabriela Creţu 16/01/1965Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui2PSD
47 Iulian Cristache 10/09/1954Circumscripţia electorală nr.03 Argeş2Indep.
48 Ioan Cristina 09/09/1975Circumscripţia electorală nr.02 Arad2PNL
49 Cătălin Croitoru 11/09/1954Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti9PSD
50 Ioan Deneş 13/04/1968Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud2Indep.
51 Mărinică Dincă 04/08/1976Circumscripţia electorală nr.17 Dolj1PNL
52 Dorin-Mircea Dobra 14/07/1975Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud1PNL
53 Corneliu Dobriţoiu 18/09/1955Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti11PNL
54 Ovidiu-Liviu Donţu 26/03/1969Circumscripţia electorală nr.35 Suceava3PSD
55 Cristian-Sorin Dumitrescu 24/04/1955Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea2PSD
56 Florinel Dumitrescu 11/12/1967Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman1Indep.
57 Iulian Dumitrescu 12/05/1972Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi2PNL
58 Eugen Durbacă 16/05/1943Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi4PC
59 Aurel Duruţ 22/06/1951Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin1PSD
60 Petru Ehegartner 05/08/1957Circumscripţia electorală nr.37 Timiş2Indep.
61 Doina-Elena Federovici 30/05/1974Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani1PSD
62 Mihai-Viorel Fifor 10/05/1970Circumscripţia electorală nr.17 Dolj2PSD
63 Petru Filip 23/01/1955Circumscripţia electorală nr.41 Vrancea1PSD
64 Daniel Cristian Florian 29/08/1977Circumscripţia electorală nr.06 Bistriţa-Năsăud2PNL
65 Petru-Alexandru Frătean 09/09/1953Circumscripţia electorală nr.28 Mureş4PSD
66 Mircea-Dan Geoană 14/07/1958Circumscripţia electorală nr.17 Dolj5Indep.
67 Găvrilă Ghilea 24/01/1957Circumscripţia electorală nr.05 Bihor3PNL
68 Ioan Ghişe 08/05/1956Circumscripţia electorală nr.08 Braşov3Indep.
69 Sebastian Grapă 24/04/1972Circumscripţia electorală nr.08 Braşov1Indep.
70 Viorel Grigoraş 05/10/1958Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani3PNL
71 Puiu Haşotti 14/06/1953Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa1PNL
72 Paul Ichim 18/10/1955Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi3PNL
73 Traian-Constantin Igaş 29/09/1968Circumscripţia electorală nr.02 Arad3PNL
74 Lucian Iliescu 24/07/1946Circumscripţia electorală nr.19 Giurgiu2Indep.
75 Sorin Ilieşiu 12/12/1955Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu1Indep.
76 Dan-Aurel Ioniţă 25/09/1968Circumscripţia electorală nr.31 Prahova3Indep.
77 Ioan Iovescu 14/08/1961Circumscripţia electorală nr.37 Timiş4Indep.
78 Marius Ovidiu Isăilă 02/01/1974Circumscripţia electorală nr.16 Dîmboviţa3Indep.
79 Florina-Ruxandra Jipa 03/06/1944Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti12Indep.
80 Klárik László-Attila 29/05/1968Circumscripţia electorală nr.15 Covasna1UDMR
81 László Attila 20/09/1964Circumscripţia electorală nr.13 Cluj2UDMR
82 Sorin-Constantin Lazăr 11/06/1966Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi2PSD
83 Dragoş Luchian 06/03/1968Circumscripţia electorală nr.04 Bacău1PNL
84 Ion Luchian 18/01/1951Circumscripţia electorală nr.31 Prahova3PNL
85 Dan-Mihai Marian 29/11/1972Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui3PNL
86 Valer Marian 02/08/1960Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare1Indep.
87 Nicolae Marin 27/06/1973Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi1Indep.
88 Markó Béla 08/09/1951Circumscripţia electorală nr.28 Mureş2UDMR
89 Alexandru Mazăre 02/01/1972Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa3PSD
90 Alfred-Laurentiu-Antonio Mihai 18/05/1981Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti7Indep.
91 Cristian-Dănuţ Mihai 27/02/1959Circumscripţia electorală nr.09 Brăila2Indep.
92 Neagu Mihai 02/12/1955Circumscripţia electorală nr.35 Suceava4Indep.
93 Petru-Şerban Mihăilescu 08/03/1944Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani2Indep.
94 Vasilica-Steliana Miron 18/02/1977Circumscripţia electorală nr.35 Suceava1Indep.
95 Augustin-Constantin Mitu 28/01/1970Circumscripţia electorală nr.31 Prahova5PSD
96 Victor Mocanu 28/08/1949Circumscripţia electorală nr.10 Buzău3Indep.
97 Nicolae Moga 25/10/1952Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa2PSD
98 Nicolae Mohanu 02/11/1946Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman1PSD
99 Octavian Motoc 11/02/1963Circumscripţia electorală nr.38 Tulcea1PNL
100 Nicolae Nasta 12/10/1963Circumscripţia electorală nr.25 Ilfov2Indep.
101 Ilie Năstase 19/07/1946Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti8Indep.
102 Nicolae Neagu 06/12/1959Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu3PNL
103 Marius Neculoiu 21/09/1965Circumscripţia electorală nr.08 Braşov4PNL
104 Marius-Petre Nicoară 19/11/1958Circumscripţia electorală nr.13 Cluj3PNL
105 Şerban Nicolae 05/04/1968Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi1PSD
106 Vasile Nistor 08/09/1956Circumscripţia electorală nr.04 Bacău2PC
107 Mihai Niţă 20/01/1956Circumscripţia electorală nr.30 Olt2PC
108 Marius-Lucian Obreja 16/08/1960Circumscripţia electorală nr.15 Covasna2PNL
109 Dumitru Oprea 10/10/1952Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi5PNL
110 Gabriel Oprea 01/01/1961Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti3Indep.
111 Mario-Ovidiu Oprea 09/06/1965Circumscripţia electorală nr.17 Dolj4PNL
112 Ştefan-Radu Oprea 14/06/1970Circumscripţia electorală nr.31 Prahova4PSD
113 Dorin Păran 08/03/1958Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara2PNL
114 Liviu-Titus Paşca 01/04/1960Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş1PNL
115 Emil-Marius Paşcan 30/11/1971Circumscripţia electorală nr.28 Mureş1PNL
116 Teiu Păunescu 28/05/1954Circumscripţia electorală nr.30 Olt2Indep.
117 Marian Pavel 09/03/1975Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa1PSD
118 Dumitru Pelican 25/02/1957Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti4Indep.
119 Alexandru Pereş 20/12/1952Circumscripţia electorală nr.01 Alba2PNL
120 Gheorghe Pop 15/04/1959Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj2PSD
121 Liviu-Marian Pop 10/05/1974Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş3PSD
122 Constantin Popa 24/03/1962Circumscripţia electorală nr.10 Buzău3Indep.
123 Florian Popa 30/03/1946Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti10PSD
124 Ion Popa 04/09/1967Circumscripţia electorală nr.03 Argeş1PNL
125 Mihaela Popa 16/04/1962Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi4PNL
126 Nicolae Vlad Popa 20/01/1950Circumscripţia electorală nr.08 Braşov3PNL
127 Corneliu Popescu 08/09/1961Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani2Indep.
128 Dumitru-Dian Popescu 02/01/1968Circumscripţia electorală nr.20 Gorj1Indep.
129 Călin-Constantin-Anton Popescu-Tăriceanu 14/01/1952Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti2Indep.
130 Ion-Simeon Purec 15/03/1950Circumscripţia electorală nr.11 Caraş-Severin2Indep.
131 Cristian Rădulescu 13/11/1955Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti5PNL
132 Mihai-Ciprian Rogojan 23/09/1977Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş1PNL
133 Ion Rotaru 17/05/1953Circumscripţia electorală nr.09 Brăila1PSD
134 Gheorghe Saghian 04/06/1950Circumscripţia electorală nr.18 Galaţi2Indep.
135 Daniel Savu 13/12/1960Circumscripţia electorală nr.31 Prahova2Indep.
136 Georgică Severin 22/04/1960Circumscripţia electorală nr.31 Prahova1PSD
137 Doina Silistru 30/10/1958Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui1PSD
138 Dan-Coman Şova 09/04/1973Circumscripţia electorală nr.30 Olt3PSD
139 Timotei Stuparu 27/05/1951Circumscripţia electorală nr.36 Teleorman3PSD
140 Matei Suciu 12/07/1968Circumscripţia electorală nr.37 Timiş3PSD
141 Constantin Tămagă 21/11/1948Circumscripţia electorală nr.03 Argeş3PSD
142 Tánczos Barna 25/05/1976Circumscripţia electorală nr.21 Harghita1UDMR
143 Nazare-Eugen Ţapu 24/12/1962Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ1PNL
144 Dan Tătaru 09/05/1969Circumscripţia electorală nr.04 Bacău3Indep.
145 Nelu Tătaru 30/09/1972Circumscripţia electorală nr.39 Vaslui3PNL
146 Eugen-Orlando Teodorovici 12/08/1971Circumscripţia electorală nr.10 Buzău1PSD
147 Valeriu Todiraşcu 03/09/1969Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti12Indep.
148 Ion Toma 01/12/1950Circumscripţia electorală nr.23 Ialomiţa2Indep.
149 Ştefan-Liviu Tomoiagă 07/04/1966Circumscripţia electorală nr.12 Călăraşi1PNL
150 Şerban-Constantin Valeca 23/06/1956Circumscripţia electorală nr.03 Argeş2PSD
151 Marian Vasiliev 20/02/1970Circumscripţia electorală nr.14 Constanţa2Indep.
152 Alexandru Vegh 30/10/1964Circumscripţia electorală nr.33 Sălaj1UDMR
153 Verestóy Attila 01/03/1954Circumscripţia electorală nr.21 Harghita2UDMR
154 Haralambie Vochiţoiu 02/03/1970Circumscripţia electorală nr.22 Hunedoara1Indep.
155 Florea Voinea 19/04/1956Circumscripţia electorală nr.17 Dolj3PSD
156 Andrei-Liviu Volosevici 26/03/1976Circumscripţia electorală nr.31 Prahova5Indep.
157 Varujan Vosganian 25/07/1958Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi1Indep.
Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top