Senatul României
Limba:
RO EN
Tipăreşte
Comisia pentru cultură şi media

PREDA Radu-Cosmin

Preşedinte
din 01.09.2017
grup PSD

TUROS Lóránd

Vicepreşedinte
din 22.12.2016
grup UDMR

TALPOȘ Ioan-Iustin

Secretar
din 04.02.2019
grup PSD

ALEXANDRESCU Vlad-Tudor

Membru
din 22.12.2016
grup USR

BREAZ Valer-Daniel

Membru
din 04.09.2017
grup PSD

CREŢU Gabriela

Membru
din 11.09.2018
grup PSD

DĂNĂILĂ Leon

Membru
din 24.09.2018
grup PNL

LUNGU Dan

Membru
din 24.09.2018
grup USR

ROMAȘCANU Lucian

Membru
din 19.12.2018
grup PSD

SIMIONCA Ioan

Membru
din 22.12.2016
grup ALDE

VULPESCU Ioan

Membru
din 04.02.2019
grup PSD


Go to top