Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Componență Grupuri

Comisia pentru comunitățile de români din afara țării

Sample avatar Group
MIHAIL Radu-Mihai

Preşedinte
din 26.09.2018

grup USR

Sample avatar Group
MANOLIU Dan

Vicepreşedinte
din 01.02.2018

grup PSD

Sample avatar Group
BADEA Viorel-Riceard

Secretar
din 24.09.2018

grup PNL

Sample avatar Group
CHISĂLIŢĂ Ioan-Narcis

Membru
din 07.11.2017

grup PSD

Sample avatar Group
GORGHIU Alina-Ştefania

Membru
din 24.09.2018

grup PNL

Sample avatar Group
HADÂRCĂ Ion

Membru
din 22.12.2016

grup ALDE

Sample avatar Group
ORȚAN Ovidiu-Florin

Membru
din 11.09.2018

grup PSD

Sample avatar Group
PAVEL Marian

Membru
din 04.09.2017

grup PSD

Sample avatar Group
VALECA Şerban-Constantin

Membru
din 05.01.2017

grup PSD

Sample avatar Group
VULPESCU Ioan

Membru
din 22.10.2018

grup PSD


Comunicate de presă

Contact

 

Comisia pentru comunitățile de români din afara țării


Dezbateri

Publicat in data de 27.02.2018 16:50:00

Dezbateri

Publicat in data de 14.02.2018 11:38:00

Instituirea Zilei Naţionale a Unirii Basarabiei cu România

Publicat in data de 08.09.2015 16:37:00

97 de ani de la unirea Basarabiei cu România

Publicat in data de 30.03.2015 10:00:00

Ziua Limbii Române - 31 august 2014

Publicat in data de 03.09.2014 9:33:00
Tel: 021 310 19 11 Int: 2586; Int Sală Sedinte 2864
Fax: 021 310 19 11
E-mail: com.romanii@senat.ro
Go to top