Tipăreşte
Comisia pentru comunitățile de români din afara țării

MIHAIL Radu-Mihai

Preşedinte
din 26.09.2018
grup USR

MANOLIU Dan

Vicepreşedinte
din 01.02.2018
grup PSD

BADEA Viorel-Riceard

Secretar
din 24.09.2018
grup PNL

CHISĂLIŢĂ Ioan-Narcis

Membru
din 07.11.2017
grup PSD

GORGHIU Alina-Ştefania

Membru
din 24.09.2018
grup PNL

HADÂRCĂ Ion

Membru
din 22.12.2016
grup ALDE

LUNGU Vasile-Cristian

Membru
din 22.12.2016
grup Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare

ORȚAN Ovidiu-Florin

Membru
din 11.09.2018
grup PSD

PAVEL Marian

Membru
din 04.09.2017
grup PSD

VALECA Şerban-Constantin

Membru
din 05.01.2017
grup PSD

VULPESCU Ioan

Membru
din 22.10.2018
grup PSD


Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top