Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Eugen TOMAC

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Mișcarea Populară Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Mişcarea Populară (Lider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Camera Deputaţilor 20.12.2016 20.06.2019
Parlamentul European 01.07.2019 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 01.03.2017 până la data de 20.06.2019
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 20.06.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Georgia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 20.06.2019
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top