Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Bianca - Miruna GAVRILIŢĂ

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală. Membru, de la data de 19.06.2019
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Iordania Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Bulgaria Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Emiratele Arabe Unite Membru, de la data de 27.9.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Zambia Secretar, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 1.3.2017
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru Supleant, de la data de 14.11.2018
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 27.09.2017
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top