Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Nicolae BĂNICIOIU

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar PRO Europa
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Irlanda Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 14.11.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore Preşedinte, de la data de 26.04.2017 până la data de 04.07.2018
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top