Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Remus-Adrian BORZA

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Malaysia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Africa de Sud Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Qatar Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Kazahstan Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentara NATO (APNATO) Membru, de la data de 01.03.2017 până la data de 13.09.2017
Go to top