Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Valeriu Andrei STERIU

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului privind Statutul deputaţilor şi al senatorilor, organizarea şi funcţionarea şedinţelor comune ale Camerei Deputaţilor şi Senatului Preşedinte, de la data de 14.02.2019
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 Membru, de la data de 11.10.2017
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală. Membru, de la data de 19.06.2019
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Preşedinte, de la data de 27.2.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Mexic Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Israel Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 7.2.2018
Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei (APCE) Membru Supleant, de la data de 20.2.2018
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 13.12.2004 01.02.2005
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 27.09.2017 până la data de 29.12.2017
Go to top