Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Robert-Nicolae TURCESCU

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Mișcarea Populară Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Mişcarea Populară
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Membru, de la data de 11.05.2017
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru a clarifica aspectele ce ţin de desfiinţarea Direcţiei Generale de Protecţie şi Anticorupţie. Membru, de la data de 27.09.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Franta (Camera Deputatilor) Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Tadjikistan Membru, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Vietnam Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 01.03.2017 până la data de 27.09.2017
Uniunea Interparlamentară (UIP) Membru, de la data de 29.12.2017 până la data de 07.02.2018
Go to top