Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Răzvan Sorin PRIȘCĂ

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia parlamentară specială pentru controlul activităţii Serviciului de Informaţii Externe Vicepreşedinte, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale Vicepreşedinte, de la data de 24.04.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cote d'Ivoire Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale Membru, de la data de 18.04.2018 până la data de 23.04.2018
Go to top