Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Anton ANTON

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Alianta Liberalilor si Democratilor Grupul parlamentar: Grupul parlamentar ALDE (Alianţa liberalilor şi democraţilor)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Peru Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Malta Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Vietnam Vicepreşedinte, de la data de 26.04.2017 până la data de 12.02.2018
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top