Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ioan DÎRZU

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru celebrarea Centenarului Marii Uniri şi a Războiului pentru Întregirea Neamului. Membru, de la data de 28.06.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Austria Preşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Spania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Canada Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top