Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosirii cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Zacharie BENEDEK

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Thailanda Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Kazahstan Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Sudan Membru, de la data de 18.4.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Uzbekistan Membru, de la data de 26.6.2019
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top