Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Bogdan-Ionel RODEANU

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul "Uniunea Salvați România” Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Salvaţi România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Preşedinte, de la data de 01.03.2017
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului pentru verificarea posibilei implicări a Serviciului de Protecție și Pază în activitatea unor partide politice și în activitatea unor lideri ai acestor partide Membru, de la data de 04.07.2018
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru coordonarea activităţilor parlamentare necesare pregătirii Preşedinţiei Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 Membru, de la data de 17.12.2018
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Uzbekistan Secretar, de la data de 26.6.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Ucraina Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Comisia parlamentară de anchetă a Senatului şi Camerei Deputaţilor pentru verificarea activităţii Directorului Serviciului de Protecţie şi Pază Membru, de la data de 20.02.2018 până la data de 03.04.2018
Istoric Comisii speciale:
Go to top