Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ioan CUPŞA

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. Vicepreşedinte, de la data de 04.10.2017
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Macedonia de Nord Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovenia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coreea Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Turkmenistan Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. Membru, de la data de 27.09.2017 până la data de 03.10.2017
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top