Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Vlad BONTEA

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Japonia Preşedinte, de la data de 27.2.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Lituania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Austria Membru, de la data de 26.4.2017
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru, de la data de 1.3.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top