Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator József-György KULCSÁR-TERZA

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Secretar)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Palamentul României şi Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Belarus Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Cehia Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Costa Rica Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Federatia Rusa Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top