Senatul României
Limba:
RO EN


 
Locul naşterii: Caracal, jud. Olt
  Florin IORDACHE
 
Parlamentar ales in în data de - validat la data de -

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat




 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentara a Mediteranei (APM)
- Preşedinte, de la data de 1.3.2017




Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor11 dec. 200012 dec. 2004
Camera Deputaţilor13 dec. 200414 dec. 2008
Camera Deputaţilor15 dec. 200818 dec. 2012
Camera Deputaţilor19 dec. 201219 dec. 2016
Camera Deputaţilor20 dec. 2016 




Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru sistematizarea, unificarea şi asigurarea stabilităţii legislative în domeniul justiţiei. - Membru, de la data de 27.9.2017 până la data de 3.10.2017



Go to top