Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Florică Ică CALOTĂ

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Alianta Liberalilor si Democratilor Grupul parlamentar: Grupul parlamentar PRO Europa
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia specială de anchetă a Senatului și Camerei Deputaților pentru verificarea aspectelor ce țin de organizarea alegerilor din 2009 și de rezultatul scrutinului prezidențial Membru supleant, de la data de 11.05.2017
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului pentru verificarea posibilei implicări a Serviciului de Protecție și Pază în activitatea unor partide politice și în activitatea unor lideri ai acestor partide Secretar, de la data de 25.09.2018
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Uruguay Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativa a Braziliei Vicepreşedinte, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Spania Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Sudan Membru, de la data de 18.4.2018
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 20.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Comisia parlamentară de anchetă a Senatului şi Camerei Deputaţilor pentru verificarea activităţii Directorului Serviciului de Protecţie şi Pază Membru, de la data de 20.02.2018 până la data de 26.02.2018
Comisia parlamentară de anchetă a Senatului şi Camerei Deputaţilor pentru verificarea activităţii Directorului Serviciului de Protecţie şi Pază Secretar, de la data de 27.02.2018 până la data de 03.04.2018
Comisia parlamentară de anchetă a Camerei Deputaților și Senatului pentru verificarea posibilei implicări a Serviciului de Protecție și Pază în activitatea unor partide politice și în activitatea unor lideri ai acestor partide Membru, de la data de 04.07.2018 până la data de 24.09.2018
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top