Data naşterii: 25.05.1954
Locul naşterii: Sfintu Gheorghe
  ALBERT Álmos
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.15 Covasna,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Uniunea Democrată Maghiară din România
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 Dec 200818 Dec 2012


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru privatizare şi administrarea activelor statului - Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 2.3.2011

Istoric Comisii comune:
Comisia pentru afaceri europene a Parlamentului României - Membru, de la data de 17.2.2009 până la data de 3.6.2011




Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top