Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Darius-Bogdan VÂLCOV

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.30 Olt,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 26.05.2015
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică şi organizarea teritoriului Preşedinte, de la data de 20.12.2012 până la data de 16.09.2014
Comisia pentru dezvoltare regională, administrarea activelor statului și privatizare Membru, de la data de 16.09.2014 până la data de 26.05.2015
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru avizarea Proiectului de Lege privind unele măsuri aferente exploatării minelor auro-argentifere din perimetrul Roşia Montană şi stimularea şi facilitarea dezvoltării activităţlor miniere în România. Preşedinte, de la data de 17.09.2013 până la data de 26.05.2015
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Singapore Vicepreşedinte, de la data de 13.02.2013 până la data de 26.05.2015
Grupul parlamentar de prietenie cu Australia Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 26.05.2015
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top