Data naşterii: 02.11.1949
Locul naşterii: Sisesti, jud. Mehedinti
  Petre DAEA
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.27 Mehedinţi,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat

 Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală - Preşedinte, de la data de 19.12.2008







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Camera Deputaţilor19 Dec 201219 Dec 2016







Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top