Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Adrian-Nicolae DIACONU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.37 Timiş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 01.07.2020
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.12.2019
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Secretar, de la data de 22.12.2016 până la data de 01.07.2020
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 02.12.2019 până la data de 01.07.2020
Istoric Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Membru, de la data de 01.03.2017 până la data de 01.07.2020
Comisia de anchetă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru a clarifica aspectele ce ţin de desfiinţarea Direcţiei Generale de Protecţie şi Anticorupţie. Membru, de la data de 27.09.2017 până la data de 01.07.2020
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea, modificarea și completarea propunerilor legislative în materie electorală. Secretar, de la data de 19.06.2019 până la data de 01.07.2020
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 01.07.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Mexic Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 01.07.2020
Grupul parlamentar de prietenie cu Muntenegru Preşedinte, de la data de 26.04.2017 până la data de 01.07.2020
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top