Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Iulian-Claudiu MANDA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 19.6.2019
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 21.12.2016 până la data de 02.09.2018
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 03.09.2018 până la data de 18.06.2019
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 06.06.2017 până la data de 18.09.2017
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 18.09.2017
Istoric Comisii comune:
Comisia comună permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra activităţii S.R.I. Preşedinte, de la data de 13.09.2017 până la data de 18.06.2019
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale Membru, de la data de 18.04.2018 până la data de 23.04.2018
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind analizarea și actualizarea cadrului normativ cu incidență în domeniul securității naționale Preşedinte, de la data de 24.04.2018 până la data de 19.06.2019
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Indonezia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 19.06.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Bolivia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 19.06.2019
Grupul parlamentar de prietenie cu Belgia Preşedinte, de la data de 26.04.2017 până la data de 19.06.2019
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top