Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Vasile BLAGA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 5,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Democrat Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Comisia comuna specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind securitatea națională Membru, de la data de 29.06.2009
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 09.06.1990 14.02.1992
Senat 22.11.1996 10.12.2000
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Senat 19.12.2012 19.12.2016
Parlamentul European 01.07.2019 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Preşedinte, de la data de 28.11.2011 până la data de 09.07.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 21.05.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top