Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Mihnea-Cosmin COSTOIU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.20 Gorj,colegiul 2,
în data de 25.05.2014 validat la data de 11.06.2014
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru învăţământ, ştiinţă, tineret şi sport Membru, de la data de 15.12.2014
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupţiei şi petiţii Membru, de la data de 16.09.2014
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Kazahstan Membru, de la data de 29.9.2014
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia Membru, de la data de 29.9.2014
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 25.8.2014 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top