Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 04.11.1951
  Traian BĂSESCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Mișcarea Populară
Grupul parlamentar: sigla Senatori fără apartenenţă la grupurile parlamentare

 Comisii permanente:
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației - Membru, de la data de 11.9.2018



 Organizaţii de cooperare Parlamentară Internaţională:
sigla Adunarea Parlamentara NATO (APNATO)
- Membru, de la data de 1.3.2017




Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor05 feb. 199615 oct. 1996
Camera Deputaţilor22 nov. 199614 nov. 2000
Senat21 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică - Preşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 17.6.2018
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică - Membru, de la data de 18.6.2018 până la data de 10.9.2018





Go to top