Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Dan VOICULESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 8,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Conservator Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 13.12.2004 13.9.2007
Senat 15.12.2008 25.6.2012
Senat 22.1.2013 28.1.2013
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 25.06.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 20.04.2011
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 20.04.2011 până la data de 25.06.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top