Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Marius-Alexandru DUNCA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.08 Braşov,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 01.02.2018
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 19.09.2018
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Estonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovacia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 04.01.2017
Comisia pentru egalitatea de şanse Membru, de la data de 05.01.2017 până la data de 31.01.2018
Comisia pentru dezvoltare şi strategie economică Membru, de la data de 01.02.2018 până la data de 10.09.2018
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 18.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top