Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Gheorghe MARCU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.07 Botoşani,colegiul 1
în data de 30.11.2008, validat în data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 09.06.1990 15.10.1992
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Senat 15.12.2008 04.11.2012
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Chestor, de la data de 07.02.2011 până la data de 03.09.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii Membru, de la data de 08.03.2010 până la data de 15.06.2010
Comisia pentru afaceri europene Membru, de la data de 02.03.2011 până la data de 09.03.2011
Comisia pentru buget, finanţe, activitate bancară şi piaţă de capital Membru, de la data de 19.12.2008 până la data de 04.11.2012
Comisia economică, industrii şi servicii Secretar, de la data de 11.09.2012 până la data de 04.11.2012
Istoric Comisii comune:
Comisia parlamentară a revoluţionarilor din Decembrie 1989 Secretar, de la data de 11.02.2009 până la data de 29.06.2009
Istoric Comisii speciale:
Comisia comună specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru controlul execuției bugetelor Curții de Conturi pe anii 2005, 2006, 2007, 2008, 2009 și 2010 Membru, de la data de 09.03.2011 până la data de 04.11.2012
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top