Data naşterii: 15.10.1938
  Menyhért Gábor HAJDU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 21 Harghita,
în data de - validat la data de -

 
Formaţiunea politică: sigla Uniunea Democrată Maghiară din România
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat09 Jun 199015 Oct 1992
Senat22 Nov 199610 Dec 2000







Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top