Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Adrian-Dragoș BENEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.04 Bacău,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Senat 21.12.2016 14.6.2019
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru ape, păduri, pescuit și fond cinegetic Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 14.06.2019
Comisia pentru administraţie publică Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 14.06.2019
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului privind elaborarea Codului administrativ Membru, de la data de 18.04.2018 până la data de 14.06.2019
Go to top