Data naşterii: 21.09.1959
Locul naşterii: Tulcea
  George-Crin-Laurenţiu ANTONESCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.42 Bucureşti,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Preşedinte 4.9.2012

 Comisii permanente:
Comisia pentru politică externă - Membru, de la data de 19.12.2008







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor16 Oct 199221 Nov 1996
Camera Deputaţilor22 Nov 199610 Dec 2000
Camera Deputaţilor11 Dec 200012 Dec 2004
Camera Deputaţilor13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201219 Dec 2016

Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent 19.12.2008 până la data de 1.9.2009


Istoric Comisii comune:
Comisia permanentă a Camerei Deputaţilor şi Senatului privind Statutul deputaţilor şi al senatorilor, organizarea şi funcţionarea şedinţelor comune ale Camerei Deputaţilor şi Senatului - Membru, de la data de 17.2.2009 până la data de 22.6.2009




Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top