Data naşterii: 15.02.1956
Locul naşterii: Piteşti
  Ion ARITON
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.34 Sibiu,colegiul 1,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012

 
Formaţiunea politică: sigla Independent
Grupul parlamentar: sigla Grupul parlamentar Liberal Conservator Membru afiliat

 Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi energie - Secretar, de la data de 18.3.2014




 Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Tunisia
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Siria
- Membru, de la data de 13.2.2013
sigla Grupul parlamentar de prietenie cu Croatia
- Membru, de la data de 16.6.2014



Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201219 Dec 2016


Istoric Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii - Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 28.4.2014





Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top