Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

PATAKI Csaba

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.32 Satu Mare,colegiul 2,
în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Uniunea Democrată Maghiară din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Adunarea Parlamentară a Procesului de Cooperare în Europa de Sud-Est (AP SEECP) Membru Supleant, de la data de 10.12.2013
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 19.12.2012 01.07.2016
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia juridică, de numiri, disciplină, imunităţi şi validări Membru, de la data de 21.05.2013 până la data de 01.07.2016
Comisia pentru constituţionalitate, libertăţi civile şi monitorizare a executării hotărârilor Curţii Europene a Drepturilor Omului Vicepreşedinte, de la data de 03.11.2015 până la data de 01.07.2016
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 20.12.2012 până la data de 01.07.2016
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Membru, de la data de 22.06.2015 până la data de 15.09.2015
Comisia specială a Senatului pentru evaluarea stării democrației și a statului de drept în România Secretar, de la data de 16.09.2015 până la data de 01.07.2016
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Islanda Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 01.07.2016
Grupul parlamentar de prietenie cu Norvegia Membru, de la data de 13.02.2013 până la data de 01.07.2016
Grupul parlamentar de prietenie cu Țărilor de Jos (Olanda) Membru, de la data de 07.02.2013 până la data de 01.07.2016
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top