Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ion ILIESCUFisa Senator Ion ILIESCU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 București,
în data de - validat la data de - Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr. 41 București,
în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Democraţiei Sociale din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Democraţiei Sociale din România
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Democraţiei Sociale din România
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 9.6.1990 27.9.1990
Senat 22.11.1996 10.12.2000
Senat 11.12.2000 12.12.2004
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top