Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Sorina PINTEA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.26 Maramureş,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 21.12.2016 3.2.2017
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru muncă, familie şi protecţie socială Membru, de la data de 22.12.2016 până la data de 03.02.2017
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 03.02.2017
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top