Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Toader MOCANU

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.29 Neamţ,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Democrat Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Membru, de la data de 19.12.2008
Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru exercitarea controlului parlamentar asupra Serviciului de Informaţii Externe Vicepreşedinte, de la data de 28.02.2012
Comisia comună pentru integrare europeană dintre Parlamentul României și Parlamentul Republicii Moldova Membru, de la data de 12.12.2011
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru Regulament Preşedinte, de la data de 04.10.2010 până la data de 16.02.2011
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top