Data naşterii: 25.07.1958
Locul naşterii: Craiova, jud. Dolj
  Varujan VOSGANIAN
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.24 Iaşi,colegiul 1,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Naţional Liberal
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal

 Comisii permanente:
Comisia economică, industrii şi servicii - Preşedinte, de la data de 19.12.2008







Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor09 Jun 199015 Oct 1992
Camera Deputaţilor16 Oct 199221 Nov 1996
Senat22 Nov 199610 Dec 2000
Senat13 Dec 200414 Dec 2008
Senat15 Dec 200818 Dec 2012
Senat19 Dec 201219 Dec 2016
Camera Deputaţilor20 Dec 2016 







Adresa poştală: Calea 13 Septembrie 1-3, sector 5, Bucureşti, 050711; Centrala: +40 21 414 1111 +40 21 316 0300.
Hartă Site
Go to top