Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Scarlat IRIZA

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.20 Gorj,
în data de 11.12.2016 validat la data de 21.12.2016
Formaţiunea politică: Independent Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Membru afiliat)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru energie, infrastructură energetică și resurse minerale Membru, de la data de 19.09.2018
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Vicepreşedinte, de la data de 17.09.2018
Comisii comune:
Comisia permanentă comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului privind Statutul deputaţilor şi al senatorilor, organizarea şi funcţionarea şedinţelor comune ale Camerei Deputaţilor şi Senatului Membru, de la data de 01.03.2017
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Estonia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Slovenia Membru, de la data de 26.4.2017
Grupul parlamentar de prietenie cu Albania Membru, de la data de 26.4.2017
Istoric activitate parlamentară:
Camera Camera Până la
Camera Deputaţilor 11.12.2000 12.12.2004
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Senat 21.12.2016 d.M.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Vicepreşedinte, de la data de 22.12.2016 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru comunicații și tehnologia informației Membru, de la data de 11.09.2018 până la data de 16.09.2018
Comisia pentru transporturi şi infrastructură Membru, de la data de 17.09.2018 până la data de 18.09.2018
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Go to top