Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Teodor-Viorel MELEŞCANU

Senator ales în Circumscripţia electorală nr.31 Prahova,colegiul 3
în data de 30.11.2008, validat în data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Naţional Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Naţional Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 22.11.1996 10.12.2000
Senat 13.12.2004 14.12.2008
Senat 15.12.2008 05.03.2012
Senat 21.12.2016 20.12.2020
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Vicepreşedinte, de la data de 01.09.2009 până la data de 06.02.2011
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru apărare, ordine publică şi siguranţă naţională Preşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 05.03.2012
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Comisia comuna specială a Camerei Deputaților și Senatului pentru elaborarea pachetului de legi privind securitatea națională Membru, de la data de 29.06.2009 până la data de 05.03.2012
Comisia comună specială pentru analizarea crizei intervenite în funcționarea justiției Membru, de la data de 28.09.2009 până la data de 05.03.2012
Comisia comună a Camerei Deputaților și a Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituției României Membru, de la data de 22.04.2010 până la data de 05.03.2012
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top