Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Fisa Senator Ioan MUNTEANU

Parlamentar ales in în data de - validat la data de -
Formaţiunea politică: Partidul Social Democrat Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat (Vicelider)
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Senat 09.06.1990 15.10.1992
Camera Deputaţilor 08.07.1991 15.10.1992
Camera Deputaţilor 16.10.1992 21.11.1996
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Camera Deputaţilor 20.12.2016 23.01.2018
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 23.01.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Germania Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 23.01.2018
Grupul parlamentar de prietenie cu Elvetia Membru, de la data de 26.04.2017 până la data de 23.01.2018
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top