Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Ovidiu Victor GANŢ

Parlamentar ales in în data de 09.12.2012 validat la data de 19.12.2012
Formaţiunea politică: Forumul Democrat al Germanilor din România Grupul parlamentar: Grupul parlamentar al minorităţilor naţionale
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisii comune:
Comisia comună a Camerei Deputaţilor şi Senatului pentru elaborarea propunerii legislative de revizuire a Constituţiei României Membru supleant, de la data de 13.02.2013
Comisii speciale:
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru aderarea României la spațiul Schengen Membru, de la data de 18.07.2013
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 14.12.2008
Camera Deputaţilor 15.12.2008 18.12.2012
Camera Deputaţilor 19.12.2012 19.12.2016
Camera Deputaţilor 20.12.2016 dd.MM.yyyy
Istoric Biroul permanent:
Istoric Comisii permanente:
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top