Site-ul Senatului României folosește cookie. Navigând în continuare, vă exprimați acordul asupra folosiri cookie-urilor conform OUG 13/24.04.2012 și REGULAMENTUL (UE) 2016/679. OK

Orest ONOFREI

Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.35 Suceava,colegiul 2,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008
Formaţiunea politică: Partidul Democrat Liberal Grupul parlamentar: Grupul Parlamentar al Partidului Democrat Liberal
Biroul permanent:
Comisii permanente:
Comisia pentru agricultură, silvicultură şi dezvoltare rurală Membru, de la data de 28.10.2009
Comisia Românilor de Pretutindeni Preşedinte, de la data de 22.05.2012
Comisii comune:
Comisii speciale:
Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Istoric activitate parlamentară:
Camera De la Până la
Camera Deputaţilor 13.12.2004 03.02.2005
Senat 15.12.2008 18.12.2012
Istoric Biroul permanent:
Biroul Permanent Secretar, de la data de 19.12.2008 până la data de 01.02.2012
Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru administraţie publică, organizarea teritoriului şi protecţia mediului Membru, de la data de 26.10.2009 până la data de 02.11.2009
Istoric Comisii comune:
Istoric Comisii speciale:
Istoric Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
Istoric Delegațiile Parlamentului României la organizații parlamentare internaționale:
Go to top