Senatul României
Limba:
RO EN


  Data naşterii: 18.11.1974
Locul naşterii: Craiova, jud. Dolj
  Lia-Olguţa VASILESCU
 
Parlamentar ales in Circumscripţia electorală nr.17 Dolj,colegiul 3,
în data de 30.11.2008 validat la data de 19.12.2008 prin Hotarârea Senatului 68/2008

 
Formaţiunea politică: sigla Partidul Social Democrat
Grupul parlamentar: sigla Grupul Parlamentar al Partidului Social Democrat








Istoric activitate parlamentară:
CameraDe laPână la
Camera Deputaţilor11 dec. 200012 dec. 2004
Camera Deputaţilor13 dec. 200414 dec. 2008
Senat15 dec. 200829 iun. 2012
Camera Deputaţilor20 dec. 2016 


Istoric Comisii permanente:
Comisia pentru cultură, artă şi mijloace de informare în masă - Membru, de la data de 3.5.2010 până la data de 14.9.2010
Comisia pentru cultură, artă şi mijloace de informare în masă - Membru, de la data de 24.5.2011 până la data de 25.6.2012
Comisia pentru egalitatea de şanse - Preşedinte, de la data de 19.12.2008 până la data de 29.6.2012





Go to top